Peeling kawitacyjny w domu to doskonały sposób na szybkie pozbycie się martwego naskórka i nadanie skórze jedwabistej gładkości. Jeśli zastanawiasz się, jak go wykonać, to koniecznie przeczytaj nasz artykuł.

Peeling kawitacyjny – co daje?

Jeśli zastanawiasz się, co daje peeling kawitacyjny w domu, to jest to wprost doskonały sposób wygładzania twarzy, a także pozbycia się starego. Jego inne zalety to:

  • Gwarantuje szybkie rezultaty,
  • Dokładnie wygładza skórę,
  • Wykonany prawidłowo jest delikatny dla cery i nie pozostawia po sobie śladów,
  • Nie podrażnia skóry – w przeciwieństwie do wielu peelingów mechanicznych,
  • Przygotowuje cerę na przyjęcie składników odżywczych,
  • Urządzenia do peelingu kawitacyjnego są łatwe w obsłudze i zazwyczaj bardzo ciche,
  • Jest doskonałym rozwiązaniem przed wielkim wyjściem.
Peeling kawitacyjny w domu – jak go wykonać brunetka podczas zabiegu

Co jest potrzebne do peelingu kawitacyjnego?

Do wykonania tego zabiegu potrzebne Ci będą:

  • Waciki kosmetyczne,
  • Urządzenie do wykonania peelingu (są one szeroko dostępne, a ich ceny są zazwyczaj bardzo przystępne),
  • Kosmetyki do oczyszczenia twarzy: płyn do demakijażu, mleczko bądź płyn do mycia,
  • Kosmetyki pielęgnujące skórę po wykonaniu peelingu: tonik, serum, maseczka, krem nawilżający.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Czy kamień Gua Sha coś daje?

Jak przygotować skórę do peelingu kawitacyjnego?

Przed wykonaniem peelingu kawitacyjnego dokładnie oczyść cerę cerę – jeśli jest na niej makijaż to wykorzystaj w tym celu płyn do demakijażu. Następnie umyj ją wykorzystując specjalne mleczko bądź ulubiony płyn do mycia. Możesz także wykonać tzw. parówkę – czyli poddać cerę działaniu pary wodnej, która rozszerzy pory i ułatwi usuwanie zanieczyszczeń podczas wykonywania peeling kawitacyjnego. Nie jest to jednak niezbędne, aby przeprowadzić ten zabieg.

Jak prawidłowo wykonać peeling kawitacyjny?

Kiedy skóra twarzy będzie już oczyszczona zwilż ją dokładnie wodą różaną bądź zwykłą. Przygotuj także wacik kosmetyczny, który będziesz namaczać w wodzie w trakcie zabiegu, aby nanosić płyn na skórę. Kawitacja działa bowiem wchodząc w reakcję z wodą, dlatego jest ona niezbędna. Innymi słowy – przeprowadzona na suchej skórze nie przyniesie żadnego efektu.  

Po włączeniu urządzenia do peelingu kawitacyjnego, przyłóż szpatułkę do skóry pod kątem 45 stopni i delikatnie przesuwaj ją od środka twarzy do jej boków. Jeśli skóra będzie w danym miejscu sucha koniecznie zwilż ją wodą.

Ważne: peelingu kawitacyjnego nie wykonuje się na skórze wokół oczu.

Peeling kawitacyjny w domu – jak go wykonać młoda kobieta podczas peelingu kawitacyjnego

Kiedy nie robić peelingu kawitacyjnego?

Istnieje kilka przeciwskazań do wykonywania peelingu kawitacyjnego:

  • Skóra ze stanami zapalnymi – temu zabiegowi możesz poddawać jedynie tę zdrową, bez widocznych zmian,
  • Świeżo opalona skóra – jest ona wówczas zbyt delikatna, a peeling mógłby ją dodatkowo podrażnić,
  • Cera tuż po zabiegach w gabinecie kosmetycznych – skóra musi mieć zapewniony czas na regenerację.
  • Ciąża,
  • Karmienie piersią
  • Choroby: nowotwory, padaczka, osteoporoza, niewydolność krążenia.

Peelingu kawitacyjnego nie powinno się też przeprowadzać zbyt często – zdecydowanie wykluczone jest wykonywanie go codziennie. Skóra musi mieć bowiem czas na regenerację.

Czy peeling kawitacyjny można robić w domu?

Peeling kawitacyjny można wykonywać w domu. Jest to zabieg, który jest bardzo prosty w przeprowadzeniu. Warto jednak przed jego wykonaniem zasięgnąć rady eksperta – np. kosmetologa, który dopasuje zarówno czas oddziaływania urządzenia na skórę, jak częstotliwość przeprowadzania peelingu do indywidualnych uwarunkować cery.

Czy peeling kawitacyjny otwiera pory?

Urządzenie do peelingu kawitacyjnego dzięki falom ultradźwiękowy, a także delikatnym wibracjom otwiera, a następnie oczyszcza pory. Aby spotęgować ten efekt przed przystąpieniem do zabiegu można zastosować na twarz maskę rozpulchniającą bądź wspomniany wcześniej zabieg parowy.

Czy peeling kawitacyjny usuwa zaskórniki?

Zabieg ten doskonale sprawdza się nie tylko w usuwaniu martwego naskórka. Świetnie sprawdza się także w walce z zaskórnikami oraz wągrami. Dokładnie oczyszczając cerę przeciwdziała również zmianom trądzikowym.

Czy peeling kawitacyjny zamyka pory?

Peeling kawitacyjny nie zamyka porów. Takie działanie wykazują zastosowane po zabiegu maski – m.in. ściągająca. Poprawiają one jędrność skóry i zapewniają jej doskonałe odżywienie oraz nawilżenie.

Co stosować po peelingu kawitacyjnym?

To, jak dbać o skórę po peelingu kawitacyjnym jest niezwykle istotną kwestią. Cera jest bowiem pozbawiona warstwy starszego naskórka przez co jest bardziej delikatna i narażone na przesuszenia. Z tego powodu po wykonaniu peelingu kawitacyjnego:

  • Nanieś na cerę tonik – wyrówna on poziom pH, wyciszy i uspokoi skórę, dzięki czemu będzie mogła ona lepiej przyjmować składniki odżywcze i aktywne w kolejnych etapach pielęgnacji,
  • Nałóż na skórę serum ze składnikami aktywnymi i odżywczymi, które poprawią jej kondycję,
  • Kolejnym krokiem jest poddanie skóry działaniu maski – np. w płachcie. Wzmocni ona oraz przyspieszy wchłanianie składników aktywnych.
  • Końcowym etapem jest naniesienie na skórę ulubionego kremu nawilżającego, który zabezpieczy cerę, zbuduje barierę hydrolipidową i będzie przeciwdziałał przesuszeniu.

Jaka maska po kawitacji?

Rodzaj maski po peelingu kawitacyjnym powinien być dopasowany do indywidualnych potrzeb skóry. Ważne jest, aby jej skład nie podrażniał cery, a zapewnił jej głębokie odżywienie oraz ochronę. Doskonale sprawdzają się m.in. maski w płachtach – np. koreańskich marek. Ściśle przylegając do skóry sprawiają, że składniki aktywne szybciej przenikają w głąb skóry, doskonale ją pielęgnując.

Jak często robić peeling kawitacyjny w domu?

Częstotliwość wykonywania peelingu kawitacyjnego powinna być dostosowana do indywidualnych potrzeb. Nie powinno się go jednak robić częściej niż raz na dwa tygodnie. Ze względu na jego bardzo dokładne oczyszczanie skóry najbezpieczniej jest wykonywać ten zabieg raz w miesiącu.

Ile minut robić peeling kawitacyjny?

Na bardzo delikatnej skórze można wykonać ten zabieg już w zaledwie kilka minut. Jego czas nie powinien być dłuższy niż 15 minut, aby nie podrażnić skóry.

Czego nie wolno robić po peelingu kawitacyjnym?

Po wykonaniu peelingu kawitacyjnego nie powinno się:

  • Opalać skóry,
  • Korzystać z sauny,
  • Wykonywać dodatkowo innego rodzaju peelingów,
  • Pozostawiać niezabezpieczonej kremami nawilżającymi cery.

Po jakim czasie widać efekty peelingu kawitacyjnego?

Efekty wykonania tego zabiegu są widoczne tuż po jego zakończeniu. Cera pozbawiona jest martwego, suchego naskórka i jest przyjemnie gładka w dotyku.

Peeling kawitacyjny to doskonały sposób na poprawę kondycji cery oraz pozbycie się martwego naskórka oraz zaskórników. Może być doskonałym wstępem do głębokiego odżywienia skóry za pomocą kosmetyków zawierających składniki aktywne. Dzięki temu, że jest on bardzo łatwy w wykonaniu, można go stosować także w domu. Aby jednak zminimalizować ryzyko podrażnień – warto wcześniej zasięgnąć rady eksperta, który udzieli Ci cennych wskazówek dotyczących pielęgnacji Twojej cery.